Menü Kapat

Çatı Kaplamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çatı kaplamasında dikkat edilmesi gerekenler, bina yapısının daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra insan sağlığı için sorun oluşturabilecek sorunları engellemektedir.

Çatı kaplamasında dikkat edilmesi gerekenler listesi içerisinde malzeme seçimiyle alakalı tüyolar yer almaktadır. Kaplamalarda ev onarımlarından, yeni çatı kaplaması yapmaya kadar büyük bir serüven bulunmaktadır. Özellikle eski çatıların yeniden onarılmasında kaplamalara dikkat edilmesi ve kaliteli malzemelerin seçilmesi gerekmektedir.

Firmamız bünyesine satılan malzemelere göz atabilir, çatı kaplama işlemlerinde uzman ekiplerle çalışmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yapmış olduğumuz sayısız başarılı işlemin yanı sıra uygun fiyatlı yapımız ile siz değerli müşterilerimizin yanındayız. Üstelik iletişim bölümünden bizlerle haftanın her günü ve her saati iletişim kurabilirsiniz.

Çatı Kaplamasında Malzeme Seçimi

Çatı kaplamasında malzeme seçimi yaparken elyaf malzemelerin izolasyonda daha çok kullanıldığını dikkate almalısınız. En yaygın kullanılan ürünler ise taş yünü, polistren, poliüretan levhalar ve cam yünüdür. Metal esaslı kullanılan kaplama malzemelerinde ise kaplı binalarda yağmur yağdığı sırada rahatsız edici sesler duyulabilir. Bu durumun önüne geçilmesi için lifli malzemeler kullanılması önem arz etmektedir.

Çatı Kaplamasında Kullanılan Malzemelerde Nelere Dikkat Edilmeli?

Çatı kaplamasında dikkat edilmesi gerekenler arasında malzemenin kalitesi de büyük önem arz etmektedir.

Çatılarda kullanılan kaplama malzemelerinde birçok çeşit bulunmaktadır. Kullanılan malzemeleri genel olarak altı farklı grupta inceleyebiliriz. Bahsettiğimiz bu 6 çeşit: Metal, çimento, bitüm, plastik esaslı, kil ve diğer malzemeler şeklinde sınıflara ayrılmaktadır. İzolasyon yapılacak apartmanın konumuna, bölgedeki yağışlara vs. oranlara bakılarak kullanılacak malzemeler seçilmektedir.

Çatı kaplaması için doğru materyallerin seçilmesini profesyonel firmalarla çalışarak halletmeniz mümkündür. Firmamız çatı kaplamasında kullanılan malzemelerin imalatında ve bütün süreçte siz değerli müşterilerimize bütün desteği sağlamaktadır.