Menü Kapat

Çatı Membran Yapılar

Çatı membran yapılar; seçiçi geçirgen görevi gören içeriye su alımını kapatan yapılara denilmektedir.

Çatı membran yapılar; yaşamımız için oldukça gerekli olan su kaynağının zararlı olduğu alanlara karşı koruma sağlamaktadır. Yağmur ve kar yağması durumunda yapılarımızın korunmasını sağlamak için su yalıtım sistemleri kullanılmaktadır. Çünkü sızdırılan su yaşadığımız alanların zarar görmesine ve rutubet kapmasına neden olmaktadır. 

Yapı içerisine su yalnızca çatıdan değil binanın farklı yerlerinden de girebilmektedir. Dış etkenlerden kendimizi korumak amacıyla da çeşitli su yalıtım sistemleri binanın tamamına yapılmaktadır. Yapılan su yalıtım sistemleri sayesinde yapının tamamen korunması ve daha konforlu bir hale gelmesi mümkündür.

Firmamız su yalıtım işlemleriniz için binanıza gereken bütün imkanları sağlamaktadır. Yapmanız gereken iletişim numaralarımız üzerinden bizimle iletişim kurmaktan fazlası değil.

Çatı Membran Yapılar Kullanılmasının Faydaları Nelerdir?

Çatılarda kullanılan çatı membran yapılar yapıya ne gibi faydalar sağlar? Su yalıtımı amacıyla kurulan sistemlerde binanın inşası sırasında kullanılan malzemelerin ömrü uzatılmış olur.

Peki çatı membran yapıların kullanılmasının faydaları nelerdir?

  • Su yalıtımı amacıyla kullanılan membran yapıların polyester keçe taşıyıcılı olması ve cam tülü taşıyıcılı içerikleri olacak şekilde ikiye ayrılır. Bu sayede yapı içerisinde yaşayan kişilerin daha sağlıklı olması açısından rutubet oluşumu en aza indirgenmiştir.
  • Güneşten olumsuz etkilenecek yapıların çatıda bulundurulması mümkün kılınmıştır. Membran yapıların yüzey kısmına eklenen fabrika çıkışlı ince kumlar sayesinde çatılar güneş ışınlarına korunaklı hale getirilir.

Çatı membran yapıları malzemeleri satın almak ve çatınızı membran yapılarla yalıtılmış hale getirmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.