Menü Kapat

Kenet Çatı

Kenet çatı; metal çatı kaplama sistemleri olarak bilinmektedir. Klasik ve modern bütün binaların çatılarına uygulanabilen bir sistemleri vardır.

Kenet çatı hemen hemen her mimariye adapte olabilen bir sisteme sahiptirler. Özellikle %5 eğimi olan çatılara kolay bir şekilde uygulanabilirler. Seçilmesinin nedenleri arasında da genellikle uyumlu olmaları yatmaktadır. Kenet çatı yapımında yer alan ürünlerin montajı sırasında kenet robotlar ve el aletleri kullanıldığı görülmektedir. Kusursuz bir montaj işlemi gerçekleştikten sonra su sızdırmayacak şekilde çatı kaplaması yapılmış olur. Son yıllarda oldukça fazla tercih edilen çatı kaplama sistemleri arasında yer almasının nedenleri de budur. Kenet çatıların tercih edilmesindeki artışın önemli bir rolü de güçlü rüzgarlara ve fırtınalara karşı dirençli olmasından dolayıdır. Bu çatılar darbelere karşı oldukça dayanıklı yapılar olarak bilinmektedir.

Uzman çalışma arkadaşlarımız ile çalışmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, sorunsuz süreci başlatabilirsiniz. Ekonomik yapımız ve mükemmeliyetçi prensiplerimiz sayesinde sizlere en iyiyi sunmaktayız.

Kenet Çatı ve Avantajları

Kenet çatı avantajları kullanım alanlarına ve kullanılacak yapının şartlarına göre farklı avantajlar içermektedir. Bu çatıların sağlamış oldukları avantajların fazla olması birçok yapının kenet çatı tercih etmesinde rol oynamıştır.

Kenet çatı konutlarda oldukça fazla tercih edilmektedir. Sırf görüntüsünden ötürü bile şık bir görünüm isteyen kişiler genellikle kenet çatı kullanmayı tercih etmektedir. Çatıların göze çarpıcı gözükmesi ve gören kişilerin akıllarında kalıcılık yaratması tercih edilmesinin önemli nedenleri arasında gelmektedir.

Çatıların avantajları olarak oldukça dayanıklı yapıya sahip olmaları gelmektedir. Özellikle fırtına ve yoğun yağmur yağışı olan bölgelerde kenet çatılar daha fazla tercih edilmektedir.