Menü Kapat

Çatı Yalıtım Malzemeleri

Çatı yalıtım malzemeleri; enerji kayıplarının engellenmesi için gerekli olan izolasyonu sağlamakta kullanılmaktadır. Fakat çatı binanın dış kısmında yer aldığından ötürü bir bölümü zamanla yıpranır.

Çatı yalıtım malzemesi tercih edilirken yalıtımın daha iyi olması ve yıpranmaların geç olması tercih edilme nedenleri arasındadır. Bundan dolayı bölgeye uygun malzemelerin kullanılması yıpranmaları mümkün olduğunca en aza indirmektedir. Çatı yalıtımının yapılması yıpranmaların olabildiğince önüne geçmektedir.

Yalıtımın doğru bir şekilde uygulanması binanın yağmur, rüzgar, kar, soğuk, fırtına gibi birçok kötü koşula karşı korunmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra ses ve ısı yalıtımın da olabildiğince ideale yakın olmasını sağlamaktadır.  Önemli etkenleri önlediğinden dolayı çatı yalıtımı yapılırken kaliteli ürünleri kullanmak önem arz etmektedir.

Shingle Çatı Yalıtım Malzemeleri

Çatı yalıtım malzemeleri arasında en çok tercih edilen çeşitlerinden bir tanesi Shingle çatı yalıtım malzemeleri. Hafif olmalarından ötürü uygun yapılarda oldukça fazla tercih edilmektedir. 

Renkli Akrilik Kiremit Çatı Yalıtım Malzemeleri

Çatı yalıtım malzemeleri arasında en çok tercih edilen çeşitlerinden bir tanesi de Akrilik kiremit çatı yalıtım malzemeleri. Su emme özelliği ve estetik görünümü ile yapılarda oldukça fazla tercih edilmektedir. 

Geleneksel Kiremit Çatı Yalıtım Malzemeleri

Çatı yalıtım malzemeleri arasında en çok tercih edilen çeşitlerinden bir tanesi de Geleneksel kiremit çatı yalıtım malzemeleri. İnsan sağlığına zararlı hiçbir madde içermediğinden ötürü yaygın olarak kullanılmaktadır. 

Daha fazla yalıtım malzemesi için internet sitemizi detaylı bir şekilde inceleyebilir ve müşteri hizmetleri destek hattımızdan bilgi alabilirsiniz.