Menü Kapat

Çatı Mantolama

Çatı mantolama işlemleri duvarların yapısına göre daha yumuşak zeminlerden oluştuğundan ötürü uzmanlık isteyen alanlardandır. Bu nedenden ötürü de çatılarda özellikle yürünmesi gereken mesafeler bulunduğunda kalaslarla yürüme yolu inşa edilmelidir.

Çatı mantolama işlemlerinde mantolanacak malzemelerin üzerine yük binecek malzemeler koyulabileceğinden malzemelerin dayanıklı olması gerekmektedir. Mantolama yapılacak çatı döşemesinin üzerine toz, harç atıkları vb. atıkların bulunmaması gerekmektedir. Eğer herhangi kir bırakacak atıklar bulunuyorsa öncesinde temizlenmeli ve döşeme betonunun üzerinde şap uygulaması yapılmalıdır. 

Uzmanlık gerektiren bir alan olan çatı mantolama işlemlerinde uzman ekiplerin tercih edilmesi gerekmektedir. Firmamız bu konuda sizlere en kaliteli işlemi en uygun fiyata sunmaktadır. İnternet sitemizde yer alan iletişim numaralarımız üzerinden çatı mantolama işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda sitemizde bulunan ürünleri inceleyebilir, bina yapısına göre malzeme bulabilirsiniz.

Çatı Mantolama İşlemleri

Çatı mantolama işlemleri için öncelikle betonarme döşeme bulunması gerekmektedir. Bundan dolayı işlemlerden önce kontrollerin yapılması da gerekmektedir.

Yapılan mantolama işlemleri şu şekilde ilerlemektedir:

  • Çatı ve mantolanacak alan arasında havalandırma sağlanmaktadır.
  • Daha önce yapılmış binalara da bu işlemler uygulanabilir. Uygulanacağı zaman çatı arasında mevcut ısı yalıtımı da yenilenmektedir. Bunun yanı sıra teras çatı üzerinde bir kırma çatı da ilave edilebilmektedir.
  • Kış sezonu için bitümlü su yalıtım örtüsü yardımı ile su yalıtımı yapılmış çatılar olabilir. Bu çatılarda ısı transferi sırasında çatı boşluğunda yer alan mantolama üzerinde bulunan soğuk yüzeylerde yoğuşma gerçekleşebilir. Gerekli olan havalandırma boşluğunun sağlanması bundan ötürü önem arz eder.

Firmamız mantolama işlemlerinde gerekli önlemleri alarak ileride bir sorun yaşamamanızı sağlamaktadır. İşlemlerimizde kaliteli hizmeti ve evrensel standartlardaki kaplama malzemelerini siz değerli müşterilerimize en uygun fiyata sunuyoruz.