Menü Kapat

Eksiz Oluk Sistemleri

Eksiz oluk sistemleri; genelde bakır, alüminyum, boyalı çelik bazen de çinkodan yapılan sürekli oluklardan oluşan sistemdir. Bu oluklar genelde çatı etrafına sarılan köşelerde ek yerleri ve şevleri bulunan oluklardır.

Eksiz oluk sistemleri tipik olarak montaj yerine kamyona monte edilmiş bir şekilde makineden kesintisiz olukların yuvarlanmasıyla gerçekleşir. Bu oluk sistemlerinde ek yerler olmadığından ötürü sızıntı şansı kat ve kat daha azdır. Bu nedenden ötürü de en popüler oluk türü haline gelmiş durumdadır. Günümüzde hem geleneksel olukları hem de dikişsiz olukların yerine kullanılmaktadır. Başlangıçlarında dikiş olmaması nedeniyle sızıntıların da olmadığı anlamına gelmektedir. Suyun evinizden uzaklaştırılmasına yardımcı olan bu sistem, yapının temelini, çevresini ve bodrumunu su sızıntısından korur.

Firmamız bünyesinde yaptığımız eksiz oluk sistemlerinde kusursuz tasarımlarımız sayesinde sağlamlığı elde ediyoruz. Aynı zamanda yapımızın bütünlüğünü de korumaya yardımcı olur. Bu sayede genişleme, daralma, donma ve kuvvetli rüzgarlara korunma sağlanır. Dikişsiz çelik olunan yer üzerinde yer alan etkilere karşı tam korunmaya yakın korunma mümkündür.

Eksiz Oluk Sistemlerinin Faydaları

Eksiz oluk sistemleri diğer oluk sistemlerine göre daha faydalıdır. Hatta son yıllarda daha fazla kullanılmasının nedenleri de buna bağlıdır.

Oluk sistemlerine bağlı bölümleri olmadığından ötürü yalnızca boru ve köşelerde ek yerler bulunmaktadır. Bu sayede sızıntı olasılığı önemli ölçüde sınırlanır. Eksiz oluklar çok nadir sızıntı yapsa da normal kesit oluklara göre sızıntı yapma olasılıkları çok daha azdır.

Sıradan oluk yapılarına göre kesintisiz olukların tercih edilmesi tamamıyla yapıya bağlıdır. Her yapının ihtiyaçlarına göre farklılık göstermektedir. Kesintisiz oluklar sızıntıları azaltma özelliklerinden ötürü genelde kesitsel oluklardan daha faydalıdır.

Eğer sizde eksiz oluk sistemi malzemeleri ihtiyacınız var ise firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.