Menü Kapat

Çatı İzolasyonu

Çatı izolasyonu içerisinde birden fazla çalışmayı bulunduran bir sistemdir. İzolasyon içerisinde ses, ısı ve su izolasyonu gibi çeşitli hizmetler yer almaktadır.

Çatı izolasyonu neden gereklidir? Binanın en önemleri arasında gelen çatı birden fazla amaçla izole edilmektedir. Çatı izolasyonunun yapılması binanın ısı kaybını olabildiğince en aza indirmeyi sağlamaktadır. Aynı zamanda binanın ömrünün uzatılması ve dayanıklılığının artırılması için izolasyon oldukça önemlidir. İzolasyon bünyesinde yer alan ses izolasyonu, bina dışarısında gerçekleşen ses kirliliğini en aza indirmeyi sağlamaktadır. Özellikle büyük şehirlerde ve araç geçişi fazla olan yerlerde sesi en aza indirmeyi sağlar. Yapılan izolasyondaki ısı izolasyonu yapı içerisinde harcanan ısı enerjisinin kaybını azaltmayı sağlar. Bu sayede yakıta harcanan maliyet de azaltılmış olur.

Şirketimiz bünyesinde yapmış olduğumuz izolasyonlarda kış aylarında soğuk havanın yaz aylarında ise sıcak havanın eve girişi engellenmektedir. Bütün bu izolasyonlar sayesinde daha konforlu bir yaşam sürmeniz mümkün hale gelmektedir.

Çatı İzolasyonu ve Faydaları

Çatı izolasyonu yapılırken her izolasyon çeşidine göre birden fazla çalışma içermektedir. Yapılan bu çalışmaların her birinin farklı farklı faydaları bulunmaktadır. 

Peki çatı izolasyonunun faydaları nelerdir?

  • Yalıtımlar sayesinde yapılarda terleme ve küf büyük ölçüde önlenmiş olur.
  • Yalıtımsız evlerde kış aylarında ısı kaybı çok olmaktadır. Bu da yalıtımsız binaların yakıt tüketimini dolayısıyla da yakıtlara harcanan maddiyatı artırmaktadır. 
  • Küf ve terleme insan sağlığı için büyük ölçüde zarar içermektedir. Yalıtımlar bu oluşumları %99 oranında önlemeyi sağlamaktadır.
  • Dışarıda yer alan gürültü kirliliğinden büyük ölçüde korunma sağlanmış olur.
  • Daha az yakıt harcandığından ötürü daha sağlıklı bir çevre imkanı sunulur.