Menü Kapat

Çatı Sandviç Panel

Çatı sandviç panel; yapıları dış etkenlerin (rüzgar, yağış vs.) vereceği zarardan koruyan çatı sistemleri arasında yer almaktadır. Çatınızın güçlü bir duruşa sahip olması için ekonomik ve hızlı bir şekilde çözüm sağlamaktadır.

Çatı sandviç panel; dayanıklı ve modern bir yapıya sahiptir. Binaların çatı ve cephelerinin kaplanması, soğuk depo elde edilmesi ve yalıtımlı iç bölüm oluşturulması için kullanılmaktadır. Yapının dört bir tarafında ve aynı zamanda çatısında yer alarak yapının dış etkenlere karşı tam korunma elde edilmesi sandviç panellerle kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Paneller ince yüksek yoğunluğa sahip metal yüzeylerin arasına kalın ve düşük yoğunluğa sahip yalıtım malzemelerinin doldurulması ile üretilmektedir. Fakat düşük ağırlıkta olmasına rağmen yüksek yük taşıma kapasitesine sahip olurlar.

Çatı sandviç panel yapılmadan önce yapının ihtiyacına uygun olarak farklı yalıtım malzemeleri kullanılarak işleme başlanmaktadır. Mineral yün, PUR, PIR ve EPS olmak üzere bütün yalıtım tiplerinde uygun sandviç panel üretimi yapılmaktadır. Yapının ihtiyacına göre yalıtım tiplerinde seçim yapılır.

Çatı Sandviç Panel Özellikleri

Çatı sandviç panel geçtiğimiz son 5 yıl içerisinde en çok kullanılan çatı kaplama panelleri arasında yer almaktadır.

Sandviç panellerin son zamanlarda oldukça fazla seçilmesinin nedenleri ise şu şekildedir:

  • Hızlı ve kolay bir şekilde montaj işlemi gerçekleştirilmektedir.
  • Mükemmel bir şekilde ısı yalıtımı yapmaktadır.
  • Ekonomik olarak diğer panellere oranla sandviç paneller daha ekonomiktir. Aynı zamanda işçiliği de daha kolay olduğundan dolayı işçilik ücreti de daha hafiftir.
  • Yüksek yangın direnci sayesinde olası yangınların büyümesi en aza indirilmiştir.
  • Hava ve su sızdırmazlığı konusunda kullanabileceğiniz en iyi panel sandviç panellerdir.
  • Gürültüsüz bir ortam oluşmasını sağlamaktadır. İstenmeyen seslerin dışarıda kalmasını sağlar.